Alarm Sistemi Bakımı

Alarm Sistemi Bakımı

Alarm sistemi bakımı, kontrol merkezi, kendi güvenlik çemberinin içine aldığı abonelerini 7 gün 24 saat boyunca merkezden tam donanımlı bilgisayarları ve profesyonel operatörleri ile izleyip abonelerinin güvenliği sağlayan ve acil durumlarda en süratli şekilde yanınızda olan bir merkezdir. Amerikan UL standartlarına uyumlu altyapısı her türlü alarm sisteminin bakımını algılayan kapsamlı haberleşme formatı sayesinde AKM kesintisiz, eksiksiz ve hatasız analiz gerçekleştirme kapasitesine sahiptir.


 AKM Haberleşme formatı olarak, Contact ID, SIA, 4-2, 4-3, modem 2 protokollerini kullanmaktadır. Yazılımları kendi bünyesindeki AR-GE departmanı tarafından geliştirildiğinden istenilen her format kısa süre içerisinde yazılıma entegre edilebilmektedir. Telefon hattı üzerinden gerçekleştirilen bilgi akışı hattın kasıtlı sabote edilmesi ya da arızalanması durumunda opsiyonel GSM-GPRS ( Kablosuz telefon hattı ) haberleşme modülleri üzerinden AKM ye kesintisiz ulaşmaya devam eder.

 AKM Bilgisayar sistemi müdahale gerektiren her türlü mesajı kısa sürede filtre ettikten sonra gerekli takip prosedürünü otomatik olarak başlatılır. Aboneler bilgilendirilirken Polis, Ambulans ve İtfaiye gibi ilgili birimlerde çok kısa bir süre içerisinde aranarak bulgular doğrultusunda yönlendirilir. AKM; Türkiye de bir ilk’i gerçekleştirerek alarm anında olay bölgesine kendi ekiplerini yönlendirmekte ve olay mahallini güvenlik altına almaktadır.