Kayıt Cihazları

Kayıt Cihazları

IP KAYIT CİHAZI
 Ip kayıt cihazı ile çalışan NVR kayıt cihazları, günümüz teknolojisinin tüm bağlantı türleriyle uyumlu çalışıyor. Ağ üzerinde çalışan kameralar yine ağ üzerinden NVR’a bağlanır ve anlık görüntü iletimi sağlanır. Aynı zamanda bir ağ olduğu için kaydettiklerini görmek adına mutlaka yakınında olmanıza gerek yok. Ağa uzaktan bağlanıp yetki durumuna bağlı olarak görüntüleri izleyebilir, kamera veya kayıtları yönetebilirsiniz. İzleme veya yönetim işlemlerini bir kayıt cihazına ihtiyaç duymadan da kullanabilirsiniz ama eğer geniş kapsamlı ve kaliteli kayıtlara ihtiyaç duyuyorsanız IP sisteminizle birlikte bir NVR, müthiş uyum içinde çalışacaktır.

HD KAYIT CİHAZI 

 Herhangi bir gecikme ve kayıp olmadan 500 m mesafeden normal koaksiyel kablo üzerinden 720p/960p/1080p kalitesinde HD/FullHD video, ses ve kontrol sinyali aktarım teknolojisidir. 2014 yılı son çeyreğinde tasarlanmış ve HD720p (1280H) çözünürlük desteği başlamıştır. 2015’in ilk yarısında HD1080p çözünürlük desteğinin eklenmesi ile FullHD görüntü teknolojisi başlamıştır. Geleceği orta vadede çok parlak görünen AHD Kamera ve AHD DVR Kayıt Cihazları kendinden önceki analog CCTV çözümlerini yok olmanın eşiğine getirmiş durumda. Öyle ki Türkiye pazarında yeni yeni görülmeye başlayan AHD ürünler geleneksel ürünlere yakın fiyatlara satılmaya başlamıştır. AHD Kamera ve AHD DVR Kayıt Cihaz' larının en faydalı tarafı olarak hiç bir ek hizmet verilmeden eski analog sistemleri alt yapısı kullanılarak IP Kamera ve NVR Kayıt Cihazllarındaki 1.3 Megapixel görüntü kalitesini yakalama olanağı sağlamaktadır.

AHD KAYIT CİHAZI

 Güvenlik kamera sistemlerinde HDCVI kamera sistemlerinden sonra AHD Kamera sistemleri ön plana çıkmaya başladı. Bu günkü yazımızda AHD Güvenlik kamerası ve AHD dvr kayıt cihazlarından bahsetmek istedim. AHD kamera koaksiyel yada CCTV kablo üzerinden 500 metre mesafeden herhangi bir gecikme veya kayıp olmadan çalışan HD ve Full HD video, sinyali aktarım teknolojisidir. AHD teknolojisini Ünlü Koreli şirket NEXTCHIP, firması geliştirmiştir.