Kameralar

Kameralar

IP KAMERALAR

 IP kameralar CCD ya da CMOS sensöründen sağladığı analog sinyali üzerlerindeki tümleşik DVS(Digital Video Server) ile işleyip sayısala çevirerek Ethernet bağlantı noktasından yayın yapabilen kameralardır. Yaygın olarak olarak geleneksel CCTV(Closed Circuit Television) sistemlerinde olduğu gibi güvenlik amaçlı gözetim ve video kaydı tutmak amacıyla kullanılırlar. Bununla birlikte sadece gözetim ya da personel takibi amacıyla da tercih edilmektedirler. IP kameralar ile alınan video kaydı, bir yazılım yardımıyla bilgisayar ortamında saklanabileceği gibi; Hybrid DVR(Digital Video Recorder) üzerinde veya NVR(Network Video Recorder) üzerinde de saklanabilir.

HD KAMERA

 HDTVI kamera sistemleri teknolojisi analog görüntü işleme teknolojisidir. HD dijital teknoloji veya IP megapiksel teknolojisi aynı değildir . Bu teknoloji ve diğerleri arasındaki en büyük fark bu HDTVI görüntü işleme sırasında analog modülasyon - demodülasyon teknolojisi kullanırken, IP megapiksel teknolojisi yüksek çözünürlüklü optik görüntüleme yapmaktadır. HDTVI analog görüntüden megapiksel gönrüntü elde ederken iletim hızı anlamında çok avantajlıdır.Hem düşük gecikme oranı hem de megapiksel görüntü için ideal seçimdir.  Sonuç olarak HDTVI, düşük bant genişliği ihtiyacı, hızlı iletim, düşük gecikme oranı sayesinde çok avantajlı bir teknolojidir. 

AHD KAMERA

-AHD kameralar analog kameraların megapiksel çözünürlüğe ulaşmasını sağlayan kamera tipidir. 720p ve 1080p çözünürlüklerini desteklemektedir.
-AHD kamera sistemleri, koaksiyel kablo üzerinden , yeniden kablolama gerektirmeden AHD DVR kayıt sistemlerine bağlanabilmektedir. 
-AHD kamera sisteminin en büyük avantajı kablolama maliyeti yaratmamasıdır. Kurulu olan CCTV analog kamera sisteminizi kablolamasını değiştirmeden AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazını da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirebilirsiniz.